Lip4

Drugi wyścig na Hungaroringu dla Pentusa

Data:  2010-07-04

2010-07-04
W kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu serii FR3.5 na Hunagaroringu najlepszy aż do ostatnich sekund był Albert Costa z zespołu Epsilon Euskadi. Ku zaskoczeniu jego szefów, to Sten Pentus z Forteca wywalczył Pole Position, zrzucając Costę na drugie pole. Trzecie miejsce startowe zajął nie najszczęśliwszy w sobotnich sesjach Daniel Zampieri z zespołu Pons a obok niego stanął Greg Mansell z Comteca, dla którego była to najlepsza pozycja w sezonie. Trzecią linię zajęli Mikhail Aleshin na Carlinie i Stefano Coletti również na Comtecu. Zwycięzca poprzedniego dnia Daniel Ricciardo był siódmy.

Sten Pentus niezagrożenie prowadził od startu do mety i wygrał drugi wyścig Fromuły Renault 3.5 na Hungaroringu. Nawet po obowiązkowym zjeździe do boksów Estończyk był w stanie wrócić na prowadzenie. Albert Costa pomimo rozsądnej taktyki zjazdu do garaży i utrzymywaniu tempa, nie był w stanie wyprzedzić Estończyka. Zdobyte przez niego drugie miejsce w wyścigu jest i tak najlepszym osiągnięciem Hiszpana w tym sezonie.

Trzeci na mecie był lider serii Mikhail Aleshin, który razem z Danielem Zampieri wyprzedzili Grega Mansella podczas zjazdu do boksów. Jednak Zampieri dał się pokonać Rosjaninowi już na pierwszych okrążeniach. Kierowca zespołu Pons próbował odrobić straty i atakował Aleshina, ale Rosjanin obronił się i utrzymał swoją przewagę w wyścigu. Zampieri przybył na metę czwarty a Mansell piąty, co dla kierowcy Comteca jest najlepszym dotychczas wynikiem. Daniel Ricciardo z Tech1 był szósty i w klasyfikacji ogólnej ma stratę 11 punktów do Aleshina.

Drugi kierowca Comteca Stefano Coletti miał szansę na szóste miejsce ale przegrał wyścig w pit stopie a potem jeszcze uległ kolizji z Janem Charouzem z P1 i zakończył występ na 10-tej pozycji. Charouz ucierpiał bardziej i dojechał ostatni, przed Jonem Lancasterem, który zaliczył 3 okrążenia straty ale jednocześnie miał drugi najlepszy czas wyścigu. Natomiast Brendon Hartley z Tech 1 był sprawcą wstrzymania wyścigu, kiedy na 26 okrążeniu jego bolid niebezpiecznie zatrzymał się w poprzek zakrętu numer 3. Ostatecznie Hartley zajął 9. miejsce.

Był to ostatni wyścig serii FR3.5 przed trwającą aż do września przerwą wakacyjną. Następne zawody odbędą się 4-5 września na niemieckim torze Hockenheimring.

źródło: Autodrom.pl