Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
 FORMUŁA 1 Sezon 2019
 Sezon 2019 +
--

F1 Bilety
F1 Wiadomości
F1 Sezony
F1 Mistrzowie
F1 Technika
F1 Baza Wyników
..
Kalendarz
FAQ
Pomoc do sklepu

Artykuł o F1

Lut18

Kubicy czas czekania

Data:  2019-02-18

Kubicy czas czekania

Przyszła chyba najwyższa pora, aby napisać coś na temat powrotu Roberta Kubicy do Formuły, a właściwie do wyścigów Formuły 1, gdyż powrót do F1 Robert zanotował już w roku 2018, kiedy został kierowcą testowym w ekipie Williamsa.

Przyszło mu jednak czekać kolejny rok na to, aby ponownie ustawić się na polach startowych i wziąć udział w wyścigu.

Czekał na to kierowca, czekali na to i kibice zarówno w Polsce, jak i fani sportów samochodowych na całym świecie. Podczas Grand Prix Australii, 17 marca, minie dokładnie 2596 dni (ponad 8 lat!) od wypadku Kubicy we Włoszech. Tyle dni niepewności, spekulacji, domysłów, prognoz, aby w końcu zrealizowało się marzenie o powrocie do ścigania w F1. Robert odbył długą podróż okupioną olbrzymim wysiłkiem.

Jeszcze nie tak dawno nie było wiadomo, czy Robert w ogóle wróci do ścigania. Pamiętamy jego nawet udane i z sukcesami próby startów w rajdach samochodowych. Tytuł mistrza w kategorii WRC2, a także wygrane odcinki specjalne w WRC dawały kibicom nadzieję na szybki powrót do rywalizacji.

Nie wszystko jednak szło zgodnie z planem. Na przeszkodzie stała i technologia i z pewnością uprzedzenia. Bajeczne bolidy F1 są właściwie jeżdżącymi komputerami. Na kierownicy zawodnik ma tak naprawdę pulpit sterowniczy, którym zmienia ustawienia samochodu, silnika, wszystkiego. Do tego potrzebna jest sprawna dłoń. Istniały obawy, że Robert, którego prawa kończyna bardzo ucierpiała na skutek odniesionych obrażeń, nie poradzi sobie z tym wyzwaniem.

Pełny tekst czytaj na www.sekretyf1.pl

źródło: sekretyf1.pl
 
 
Dodaj do:
Facebook
|
Zakładki Google
|
Delicious
|
Twitter
|
Wykop
 
 

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT