Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
  AUTODROM : Kariera wyścigowa

O Agencji
Współpraca
Kontakt
..
Kalendarz
FAQ
 
Autodrom.pl powstał z miłości do wyścigów samochodowych i fascynacji internetem. Profil portalu jest dość oczywisty: wyścigi samochodów jednomiejscowych z odkrytymi kołami, nazywanych "monocoque". Skupiamy się tu, jak można zauważyć, tylko na takich wyścigach, w których używa się wyjątkowych samochodów - jednoosobowych prototypów, stworzonych wyłącznie do jazdy po torze. Serwis zawiera informacje związane z wyścigami samochodowymi przede wszystkim kategorii profesjonalnych. Koncentrujemy się na prezentacji wyników najpopularniejszych rozgrywek wyścigowych, począwszy od Formuły 1, poprzez serię wyścigową z USA - Indy Car, a skończywszy na formułach półamatorskich.

Autodrom ewoluuje.
W 1998 roku była to podstrona o wyścigach na portalu intrata.pl, który dziś nazwalibyśmy społecznościowym ponieważ każdy kto miał pasję, mógł tam redagować swoją rubrykę.
W 2000 roku pojawiła się już strona www.autodrom.com.pl z obszerną bazą wyników Formuły 1 a później stopniowo również innych serii wyścigowych.
W 2007 roku rozpoczęła się działalność komercyjna. Pierwsze w Polsce bilety na wyścigi Formuły 1 można było u nas kupić za złotówki i w profesjonalnym, bezpiecznym sklepie internetowym z regulaminem usług, szyfrowanymi połączeniami i płatnościami on-line.

Dziś mamy tu:
- najnowsze informacje, wszystkie wyniki wielu serii wyścigowych z wielu lat oraz wyjątkowe na polskim rynku książki i albumy - dla fanów;
- bilety na wszystkie Grand Prix Formuły 1, wyszukiwarki połączeń lotniczych i hoteli a także, jako pierwsi w Polsce, Kangaroo TV - dla aktywnych kibiców;
- informacje i wskazówki przydatne tym, którzy chcą zacząć swoją karierę w wyścigach samochodowych oraz
- Formułę Student pokazującą polskie, studenckie zespoły inżynierskie. Każdy z nich projektuje i buduje jednomiejscową wyścigówkę. Dzięki nim wszyscy mamy okazję zajrzeć do środka bolidu i odkryć rywalizację na polu myśli technicznej, nie tylko talentu kierowcy.

Wiemy, że bardzo wielu młodych ludzi interesuje się wyścigami samochodowymi jako dyscypliną sportu. Niestety pomimo wolnego rynku ciągle odczuwany jest brak odpowiedniej, fachowej informacji w języku polskim. Staramy się angażować w dostarczanie najbardziej pożądanej wiedzy i zapraszamy do współpracy wszystkich z tą samą misją.

Zapraszamy również kibiców, by pisali wrażenia z wyjazdów na wyścigi, fanów, by komentowali bieżące wydarzenia, czytelników, by opiniowali książki warte przeczytania i przede wszystkim tych, którzy próbują lub próbowali swoich sił w sporcie motorowym, by opowiadali o swoich doświadczeniach.

Zachęcamy wszystkich do dzielenia się z nami swoimi potrzebami i opiniami. Pozwoli nam to nadać odpowiedni kierunek naszej działalności, tak byśmy mogli sprostać oczekiwaniom tych, na których najbardziej nam zależy.

Wierzymy, że AUTODROM będzie interesującą propozycją dla miłośników wyścigówek, w których miejsce jest tylko dla jednego człowieka!


GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT