Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
  AUTODROM : Formuła Student

O Agencji
Współpraca
Kontakt
..
Kalendarz
FAQ
 
Cze11

Relacja z prezentacji bolidu RT11 - artykuł Politechniki Wrocławskiej

 Relacja z prezentacji bolidu RT11 - artykuł Politechniki Wrocławskiej
Premiera bolidu PWR Racing Team. Czy RT11 będzie ostatnim pojazdem spalinowym zespołu?

W Centrum TMT Moto Group w Świdnicy studenci Politechniki Wrocławskiej oficjalnie zaprezentowali swój najnowszy bolid, który będzie ścigał się na europejskich torach. RT11 waży 196 kg, jest pełen nowoczesnych rozwiązań i w trzy sekundy rozpędza się do setki. To prawdopodobnie ostatni spalinowy pojazd zaprojektowany i zbudowany przez utytułowany zespół z Wrocławia. Kolejne będą już elektryczne.

Jedenasty bolid zespołu PWR Racing Team powstawał wyjątkowo, bo w dwa lata. Gdy wybuchła pandemia, w początkach marca 2020 r., studenci Politechniki Wrocławskiej mieli już gotowy projekt i zaczęli konstruować auto, które udało im się zbudować w około jednej trzeciej.

W normalnej sytuacji zespoły rywalizujące w zawodach Formuły Student mają zaledwie rok na przygotowanie koncepcji i designu samochodu, jego budowę i testy gotowej konstrukcji. Organizator tych prestiżowych i bardzo wymagających startów – stowarzyszenie Society of Automotive Engineers – wymaga od uczestników, by w każdym sezonie studenci szykowali nowe, coraz lepsze i bardziej zaawansowane bolidy.

W tym roku, ze względu na utrudnienia związane z pandemią i fakt, że w ubiegłym sezonie nie rozegrano żadnych stacjonarnych zawodów, do startu dopuszczone są pojazdy zaprojektowane i budowane od 2019 r.

- Ten dodatkowy czas wykorzystaliśmy na optymalizację poszczególnych elementów naszego bolidu i zapewnienie jego niezawodności – - opowiada Kacper Markiewicz, lider zespołu. - Wprowadziliśmy kilka innowacji w postaci np. drugiej szyny paliwowej czy specjalnej komorowej konstrukcji baku paliwa, ale nie robiliśmy rewolucji w gotowym projekcie. Dodatkowe miesiące pracy nad RT11 dały nam komfort możliwości dopracowania wielu szczegółów pojazdu i czas na więcej testów. Mogę teraz z pełnym przekonaniem zapewnić, że nasze auto jest świetnie wykonane, co potwierdziły testy na torze, jakie mamy już za sobą.

[...cdn...]

Cały artykuł do przeczytania


GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT