Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
 Seria GP2 Sezon 2011
 Sezon 2011 +
--

Wiadomości
Mistrzowie
..
FAQ
Pomoc

Przegląd

Lip10

Grosjean powiększa przewagę

Data:  2011-07-10

Grosjean powiększa przewagę

2011-07-10
Romain Grosjean wygrał sprint serii GP2 na torze Silverstone powiększając swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. Francuski kierowca zespołu DAMS okazał się szybszy od Dani Closa i startujacego z Pole Position Giedo van der Garde.

Grosjean wystartował z piątego miejsca i już na pierwszym okrążeniu zyskał dwie pozycje wyprzedzając Sama Birda i pechowego Stefano Colettiego (Trident), który utknął na linii startu. Następnie trzymał się liderów - Daniego Closa i Giedo van der Garde aż na 15 okrążeniu z łatwością pokonał Holendra - najgroźniejszego rywala w walce o tytuł.

Wkrótce potem Dani Close zblokował samochód i na Brooklands wyniosło go poza tor, przez co stracił całą przewagę wypracowaną jeszcze nad van der Garde. Na następnym okrążeniu Grosjean siedział mu już na ogonie a na Copse stosunkowo łatwo wyprzedził. Od tej chwili Francuz zwiększał swoja przewagę nad rywalami i ostatecznie przekroczył linię mety 7 sekund przed następnym kierowcą.

Dani Close obronił się przed Giedo van der Garde i obaj stanęli na podium. Na czwartym miejscu wyścig ukończył Marcus Ericsson a jego kolega z teamu iSport Sam Bird na szóstym. Brytyjczyk stracił piąte miejsce na rzecz Julesa Bianchiego z ART.

źródło: Autodrom.pl
 
 
Dodaj do:
Facebook
|
Zakładki Google
|
Delicious
|
Twitter
|
Wykop

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT