Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
 Indy Racing League Sezon 2011
 Sezon 2011 +
--

Wiadomości
Mistrzowie
..
FAQ
Pomoc

Przegląd

Paź17

Dan Wheldon 1978-2011

Data:  2011-10-17

Dan Wheldon 1978-2011

2011-10-17
To miało być wspaniałe zakończenie sezonu Indy - wyścig w Las Vegas z główną nagrodą w wysokości 5 mln dolarów ufundowaną kierowcy, startującemu z tzw. "dziką kartą", czyli nie biorącego udziału w pełnym cyklu zawodów. Niestety dla Dana Wheldona, który uchodził za faworyta do zwycięstwa w tej kategorii, wyścig zakończył się tragicznie. Brytyjczyk poniósł śmierć uczestnicząc w potężnym karambolu 15 bolidów, do którego doszło na 12 okrążeniuw.

Na bardzo szybkim owalnym torze w Las Vegas do wyścigu ruszyło aż 34 kierowców - rekord tej serii wyścigowej. Tylko jeszcze w Indianapolis bierze udział w wyścigu podobna liczba zawodników - 33.

Prowadzący Dallarę z numerem '77' Wheldon nie był w stanie uniknąć kolizji ze zderzającymi się przed nim samochodami rywali. Jego bolid wzniósł się w powietrze i rozstrzaskał się o mur ogradzający szybki, nachylony pod kątem 20 stopni, wiraż. W chaosie, do jakiego doszło, maszyny dwóch innych kierowców także wzbiły się w powietrze, rozbijając się o ogrodznie. Najbardziej ucierpiał jednak bolid Dana Wheldona, a takze sam kierowca, który doznał ciężkich obrażeń głowy. Przewieziony niemal natychmiast do szpitala, zmarł po kilkudziesięciu minutach.


źródło: Autodrom.pl
 
 
Dodaj do:
Facebook
|
Zakładki Google
|
Delicious
|
Twitter
|
Wykop

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT