Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
  AUTODROM : Kariera wyścigowa

O Agencji
Współpraca
Kontakt
..
Kalendarz
FAQ
 
Wrz16

Spalony samochód Romeckiego

Spalony samochód Romeckiego
Stefan Romecki, 24 letni kierowca Automobilklubu Polski, był zgłoszony do startu w czwartej rundzie serii European Le Mans Series - 3 godzinnego wyścigu na torze Hungaroring, zaplanowanego na weekend 13-14 września. Miał wystartować na samochodzie LOLA B11/40 LMP2, prototypie Le Mans francuskiej ekipy DKR Engineering, który startowała w tegorocznym wyścigu 24 LeMans. Po raz pierwszy usiadł za kierownicą tego samochodu podczas oficjalnych treningów na torze Paul Ricard w marcu b.r.

Właściciel ekipy i jednocześnie kierowca wyścigowy, Stephane Raffin, po uczestnictwie w słynnym 24h Le Mans, postanowił ukończyć sezon w serii ELMS w towarzystwie Stefana Romeckiego. Obaj znają sie dobrze ze wspólnych startów w mistrzostwach Francji VdeV, jeżdżąc na 2 litrowym prototypie Norma M20F, a następnie Chevronem B16 w wyścigach historycznych z ekipą Courage Classic.

Niestety kilka dni przed wyścigiem na Węgrzech w siedzibie zespołu IRS w regionie paryskim, w której były przygotowywane bolidy ekipy DKR, wybuchł pożar, który zniszczył między innymi dwie Lole LMP2. Straty okazały się na tyle poważne, że zespół DKR zrezygnował ze startu, a debiut Stefana Romeckiego w mistrzostwach European LeMans Series nie doszedł do skutku.

Najbliższym występem Stefana Romeckiego będzie ostatnia runda brytyjskich mistrzostw Ginetta GT5 Challenge na torze Donington Park w pierwszy weekend października. Mimo faktu, że włączył się do rywalizacji dopiero w połowie sezonu, Stefan aktualnie będzie walczył z najszybszymi kierowcami tej serii o miejsca na podium.

źródło: A3SR
 
 
Dodaj do:
Facebook
|
Zakładki Google
|
Delicious
|
Twitter
|
Wykop

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT